Tanıtım Web Sitesi

Tanıtım Web Sitesi

Yeni Türk Ticaret Kanununa göre her firmanın bir web sitesi olmak zorunda, bu konuda bir mecburiyet olunca birçok firma web sitesini yeni kanuna göre yenileyecek veya yeni web sitesi kuracak. Peki Internet Sitesi Kurma işi o kadar basit mi?  Firmalar İnternet Sitelerini Nasıl Kuruyor? Açıkçası web sitesi sahibi olmak çok kolay, wordpress, blogspot gibi blog sitelerinden hızlıca bir web sitesi oluşturabilirsiniz ancak bu web sitesinin size ne faydası olacak, onu iyi planlamak gerekiyor.  Web sitesi kurma işi herşeyden önce stratejik bir iştir, amaçları ve beklentileri net olarak ortaya koymak, bu beklentiler paralelinde web siteleri geliştirmek gerekiyor. İnternetin ilk döneminde web siteleri statik iken artık dinamik ve kullanıcı ile etkileşim içinde olmalı, bu sebeple web siteleri iyi planlanmış ve kullanışlı olmalı.

Web Tasarım Ajansı mı Bir Tanıdık mı?

Eğer web sitenizi kendi iç kaynaklarınız ile kurma yolunu seçerseniz, kullanışlılık her zaman önceliğinizde olsun, sonrasında kurumsal kimliğinize uygun bir tasarım seçmeniz uygun olacaktır, bazı hazır tasarımlar her ne kadar güzel görünse de özgün bir web sitesine sahip olmak için hazır tasarımlar kullanmayın, özellikle ücretsiz hazır tasarımlar yüzlerce site tarafından kullanıldığı için kullanıcıda güven oluşturamazsınız.

Web sitesi kurmak sanıldığı kadar kolay değildir, işi ehline vermek, işini bilen bir web tasarım firması / web tasarım ajansı ile çalışmak daha doğru bir tercih olacaktır. Web tasarım firmasını seçerken sadece fiyata veya web tasarım firmasının yaptığı işlere bakmayın, eğer o firma ile ilgili başkalarının paylaştığı görüşler varsa onları da dikkate almanızda fayda var. Web tasarım firmasına ne istediğinizi, beklentinizi net olarak aktarın, hatta bunu yazılı olarak yapın. Bazı durumlarda sözlü iletişim yanlış anlamalara sebebiyet verebiliyor. Ne istediğinizi net olarak firmaya ilettikten sonra firmanın işine karışmayın, eğer profesyonel ve işini bilen bir web tasarım firması seçtiyseniz zaten onlar size en iyi tasarımı vereceklerdir. Firmalar ile görüşürken web sitelerini hangi altyapı ile geliştirdiklerini de sormayı unutmayın, web sitesi tamamlandıktan sonraki destek ve içerik güncelleme işini de en başında anlaşmanızda yarar var.

İlgili Mesajlar
Sohbete Başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Esc Medya (Sefa Yalçınkaya)
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Esc Medya - Yazılımın Adresi