Reklam Fiyatları Reklam Fiyatları

Reklam Fiyatları Esc Medya

BGBM reklamları nedir?


BGBM, "1000 gösterim başına maliyet" anlamına gelir. BGBM reklam kampanyaları yürüten reklamverenler istedikleri ücreti yayınlanan 1000 reklam başına ayarlar, reklamlarının gösterileceği reklam yerleşimlerini seçer ve reklamları her gösterildiğinde ücret öder.


yıncılar açısından, bu, bir BGBM reklamı sayfanızda her yayınlandığında hesabınızdan kazanç elde edilmesi anlamına gelir. BGBM reklamları, reklam açık artırmamızda tıklama başına ödeme (veya tıklama başı maliyet, TBM) reklamlarıyla rekabet halindedir; bu nedenle, yalnızca en yüksek performansa sahip reklamlar sayfalarınızda yayınlanır. Reklamverenlerin reklamlarının gösterilebilmesi için mevcut TBM reklamlarından daha yüksek bir BGBM teklif vermeleri gerekir.


BGBM reklamları, metin veya resim reklamları olabilir ve daima yerleşim hedeflidirler. BGBM metin reklamları, tüm reklam birimini kaplayacak şekilde genişletilir. Bu genişletilmiş metin reklamları, Reklam Biçimleri sayfamızda görüntülenebilir.


Reklam Niye Yapılır?


Reklam, firmaların ürün ve hizmetlerinin satış miktarını arttırmak için yapılır; firmaların ürettikleri ürün ve hizmet satışları, bazen, hedeflenen noktaya gelmesi için yeterli olmamaktadır. Ayrıca, firmanın ayakta kalmasını sağlayacak miktarda satış yapılamamaktadır. Bu iki neden firmanın reklama yönelmesini sağlamaktadır. Reklam, kampanyalar yaparak, ürün ve hizmetlerin özelliklerini, hedef kitleye tanıtır, tanıtırken sevdirir ve güven duymalarını sağlar. Ürün ve hizmetlerin alınması için, promosyon ürün dağıtır ve bunların hedef kitle tarafından bilinmesini sağlar. Reklam, çarpıcı, etkileyici, farklı reklam tasarımları yaparak, insanlar için, ilgili firmanın ürün ve hizmetlerini cazip hale getirir, satış miktarını arttırmasını sağlar. Reklam, ürün ve hizmetlere insanların sahip olmak istedikleri standartları yükleyerek, ürüne sahip olmaları halinde, bu standartlara sahip olacakları hissini vererek alınmasını kolaylaştırır. Reklam, ihtiyaç olmasa bile, ihtiyacı yaratacak reklam tasarımlarıyla hedef kitlenin karşısına çıkar ve ihtiyaç olduğunu düşündürür.

Reklam Neden Verilmelidir

Gösterim başına düşen maliyetleri aşağıdaki tabloda mevcuttur.

Google Adsende
Reklam
 
Teklif İste
İnstagram
Reklam
-
Teklif İste
Facebook
Reklam
-
Teklif İste
11.600 Gösterim
50
35
15
23.200 Gösterim
100
70
30
92.800 Gösterim
280
240
75